چاپ CD , چاپ سی دی,چاپ دی وی دی, چاپ و رایت و تکثیر,قفل گذاری سی دی ,چاپ کارت ویزیت فوری

چاپ استیکر یا وینیل

چاپ استیکر وینیل (3)

«استیکر»، برچسب‌هایی از مواد PVC می‌باشند که ضد آب بوده و ۱۰۰٪ قابل شستشو هستند. این استیکرها می‌توانند دارای زمینه سفید هم باشند اما به نوع بیرنگ آن «استیکر شیشه‌ای» گفته می‌شود. از جمله مزایای استیکر شیشه‌ای (یا وینیل شیشه‌ای) شفاف بودن یا ترانسپرنسی آن است. به واسطه شفافیت می‌توان رنگ زیر کار یا آن طرف چاپ را مشاهده کرد. استیکرهای شیشه‌ای معمولاً بر روی شیشه و یا متریال های زمینه روشن نصب می‌گردند. در کل انواع استیکر (یا وینیل) به سه دسته طبقه بندی می‌شوند که عبارتند از: استیکرهای شیشه‌ای، استیکر مات و استیکر براق.

استیکرهای شیشه‌ای: از استیکر شیشه‌ای معمولاً بر روی شیشه‌ها نصب می‌گردد. البته زمانی بر روی زمین نصب خواهد شد که کار 3 بعدی باشد. گفتنی است از آنجایی که استیکرهای شیشه‌ای می‌توانند زمینه کار را نشان دهند برای چاپ 3 بعدی و نصب آن بر روی سرامیک‌های رنگ روشن مناسب هستند. استیکرهای شیشه‌ای یا دارای ماندگاری طولانی هستند یا دارای کیفیت بسیار زیرا دستگاهی که کیفیت پایینی دارد می‌تواند استیکرهایی با ماندگاری طولانی‌تری تولید کند. همچنین دستگاهی که کیفیت بالایی دارد می‌تواند استیکرهایی با ماندگاری کمتری تولید کند چون جوهرهای این دستگاه اکو (سازگار با محیط زیست) می‌باشند. اما در صورتی که به چاپ استیکر های شیشه‌ای با کیفیت بالا و ماندگاری طولانی نیاز باشد پیشنهاد می‌گردد که استیکرهای چاپ شده لمینیت گردند تا ماندگاری آن‌ها طولانی‌تر شود. لمینیت کردن می‌تواند باعث طولانی شدن عمر وینیل یا همان استیکر شیشه‌ای گردد و آن‌ها خاصیت ضد خش بودن دهد. مخصوصاً اگر از این استیکرها بر روی زمین نصب شود.

استیکر مات: این استیکرها دارای زمینه سفید رنگ از نوع مات می‌باشد که عموماً برای نصب روی شیشه مغازه یا ماشین‌ها مناسب نیستند زیرا به دلیل خاصیت مات بودن آن جذب گرد و خاک بالاتری دارند. در محیط‌های عمومی و محیط باز، استفاده از آن‌ها برای مدت طولانی پیشنهاد نمی‌شود. اما در کل از آن‌ها برای تبلیغات روی بدنه اتوبوس و قطار، چاپ و نصب بر روی دیوارهای رنگ شده، تبلیغات روی درب و کف فروشگاه‌ها و پاساژها، تبلیغات روی یخچال‌های صنعتی و خانگی، چاپ روی شیشه سوپرمارکت‌ها و به‌طورکلی تمام محل‌هایی که سطح صاف و صیقلی دارند استفاده می‌گردد.

استیکر براق: استیکر های براق یکی از پرکاربردترین مدل‌های استیکر هستند و برای مصارف مختلفی همچون نصب بر روی ماشین و اتوبوس‌ها، نصب بر روی شیشه مغازه‌ها و مارکت ها، نصب در دکوراسیون داخلی بکار می‌روند. از دیگر کاربردهای آن‌ها نصب در کف های مجازی و کف های اپوکسی می‌باشد.

استیکرهای پشت طوسی و سفید:

از دیگر انواع طبقه بندی استیکرها، استیکرهای پشت طوسی و پشت سفید می‌باشند که در استیکرهای مات و براق کاربرد دارند. گفتنی است استیکرهای پشت طوسی کاربردهای محدودی دارند که می‌تواند به این موارد اشاره داشت: عموماً از استیکرهای پشت طوسی زمانی استفاده می‌شود که زیر محل نصب آن، طرح و یا نوشته‌ای وجود دارد که پس از نصب، کمی از طرح زیرین قابل لمس و مشاهده باشد. در چنین حالتی باید از وینیل پشت طوسی استفاده می‌شود. شایان ذکر است بر روی شیشه ماشین‌هایی که قبلاً بر روی آن‌ها وینیل نصب شده است به منظور جلوگیری از کندن وینیل و نصب آن، وینیل پشت طوسی را مجدداً بر روی وینیل قبلی نصب می‌نمایند. خوب است بدانید استیکر پشت طوسی دارای چسبندگی قوی‌تر و بالاتری است و نباید آن را بر روی مکان‌هایی مانند بدنه خام و اصلی ماشین و اتوبوس و غیره نصب نمود.

روش چاپ استیکرها:

 • چاپ استیکر با دستگاه‌های بنر یا همان سالونت‌ها.
 • چاپ با دستگاه‌های اکوسالونت.

گفتنی است مدل دستگاه چاپ، روش چاپ، نوع جوهر مورد استفاده، متریال و برند وینیلی که روی آن چاپ می‌شود همگی در خروجی کیفیت چاپ تأثیر فوق العاده ای دارند.

 نکاتی در مورد استیکرها:

 • پیش از نصب استیکرها لازم است ابتدا محل مورد نظر تمیز شود و در صورت امکان آن را شسته شده و بعد استیکر نصب گردد.
 • می‌توان به منظور زیبایی بیشتر استیکرها با توجه به مکان مورد نظر، آن‌ها را به صورت عمودی و افقی نصب کرد. بسته به نوع کاربرد و فضای مورد استفاده، نصب استیکر به طرق متفاوتی چاپ می‌گردد.
 • چنانچه از استیکر در فضای باز استفاده شود و یا بر روی بدنه وسیله نقلیه‌ای همچون اتوبوس یا کامیونت و یا قطار نصب شود، باید از نوع مرغوب و باکیفیت آن استفاده کرد زیرا استیکر باید مقاومت بالایی در برابر نور آفتاب، باران و انواع شست وشوها داشته باشد.
 • در استیکرهای نصب شده در فضاهای باز باید از جوهرهای مرغوبی تولید شوند زیرا جوهرهای نامرغوب بعد از حدود 2 تا 3 ماه پاک می‌شوند و استیکر کهنه به نظر می‌رسد. در رابطه با استیکرهایی که روی اتوبوس‌ها نصب می‌شود، از آنجایی که اتوبوس‌ها به طور مرتب کارواش می‌شوند و به دلیل آلودگی هوا با اسید رقیق شده شست و شو می‌گردند، چنانچه جوهرهای استفاده شده در استیکر ها نامرغوب باشند، رنگ آن‌ها توسط اسید رقیق شده پاک خواهد شد.
 • لازم به ذکر است به طور معمول دوام رنگ‌ها در کارهای چاپی استیکر (بسته به نوع جوهر و دستگاه چاپ) بین 3 ماه تا 2 سال می‌باشد.

کاربرد استیکرها:

استیکرها را می‌تواند بر حسب کاربردشان به 3 دسته طبقه بندی نمود:

 • استیکرهای تزئینی: از آن‌ها به منظور زیبایی و تزئین یک مکان استفاده می‌شود از جمله استیکرهای دیواری که در منازل یا اداره‌ها استفاده می‌گردد. این استیکرها در طرح‌های متنوع و با زیبایی منحصربه فردی تهیه می‌شوند.
 • استیکرهای تبلیغاتی: از آن‌ها به منظور معرفی محصولات شرکت‌های خدماتی و یا کارخانه‌های تولیدی استفاده می‌شود. اکثر این استیکرها بر روی درب یا کف فروشگاه‌ها نصب می‌گردند.
 • استیکرهای تزئینی – تبلیغاتی: هدف از استفاده از استیکرهای تزئینی و تبلیغاتی، معرفی محصولات و خدمات ارائه شده و نیز معرفی برند محصولات است.
 • استیکرهای رنگی: این استیکرها به صورت رنگی موجود هستند و به آن‌ها «روز رنگ» هم گفته می‌شود. رنگ بندی این نوع استیکرها متفاوت بوده و دوام آن‌ها بسته به جنس آن و شرکت یا کشور تولید کننده از 3 سال تا 7 سال می‌باشد.
 • استیکرهای شبرنگی: استیکر شبرنگ بدان معنی است که بعد از چاپ و نصب بر روی محل مد نظر، به صورت شبرنگ در تاریکی بازتاب نور دارد. گفتنی است نوع دیگری از این استیکرهای شبرنگی وجود دارد که قابلیت چاپ نداشته و به صورت لانه زنبوری در تابلوهای راهنمایی و رانندگی و همچنین برای پشت کامیون‌ها کاربرد دارد.

مزایای نصب استیکر بر روی شیشه مغازه:

 • افزایش آگاهی مخاطبین از برند خود عاملی است که در دراز مدت سبب موفقیت برند و کسب و کار شخصی افراد می‌گردد. استفاده از استیکر بر روی شیشه مغازه این مهم را به بهترین وجه انجام می‌دهد.
 • شکیل کردن ظاهر مغازه زیرا استفاده از طرح‌های زیبا بر روی تصمیم گیری افراد برای خرید تأثیر می‌گذارد. استفاده از استیکرهای گرافیکی زیبا با رنگ‌های جذاب و المان‌های دلفریب، می‌تواند نرخ ورود افراد به مغازه را افزایش دهد.
 • ارائه تبلیغات اقتصادی به صرفه با هزینه اندک.
 • ایجاد کنجکاوی و تحریک احساسات افراد برای افزایش فروش و تشویق افراد برای حداقل حضور در مغازه.
 • ایجاد تغییر ساده در ظاهر محل از طریق نصب سریع استیکرها.
 • ایجاد تفاوت‌هایی کاملاً منحصر به فرد با اماکن دیگر. زیرا استیکرها را می‌توان در ابعاد، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و به صورت اختصاصی و ویژه سفارش، طراحی و چاپ نمود.
 • قابلیت توسعه در محل‌های مختلف مثل شیشه، زمین، دیوارها و ….

۰ نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آتلیه بارداری آتلیه بارداري اجاره آپارتمان مبله