چاپ CD , چاپ سی دی,چاپ دی وی دی, چاپ و رایت و تکثیر,قفل گذاری سی دی ,چاپ کارت ویزیت فوری

چاپ بر روی چرم

چاپ چرم (6)

امروزه چرم و قطعات چرمی برای بکارگیری در لباس و همچنین مدیاهای تبلیغاتی محبوبیت زیادی دارند و همین امر باعث شده است که از چرم در چاپ شده به طور گسترده‌ای استفاده شود. در سایت‌های چاپ، چاپ مدیای چرم یا چرم مصنوعی بخش مهمی را به خود اختصاص داده که توسط دستگاه چاپ مستقیم فلت بد در رنگ‌ها و شکل‌های مختلفی انجام می‌گیرد. در چاپ روی چرم می‌توان به راحتی طرح‌های مختلف را بر روی کیف چرمی، تبلوهای نفیش چرمی، سررسید و دفترچه‌های چرمی، قاب گوشی چرمی و ده ها چرم ساخته دیگر چاپ نمود.

انواع چرم:

در صنعت چرم، چرم‌ها را به سه دسته چرم سبک، چرم نیمه سنگین و چرم سنگین می‌توان تقسیم بندی نمود که هر کدام ویژگی خاص خود را داشته و برای مصارف مختلف به کار می‌روند.

 • چرم سبک: به علت نازک بودن و ظرافت این چرم، از آن برای ساخت پوشاک، دستکش و غیره استفاده می‌شود و چنانچه از نوع کیفیت پایین آن استفاده گردد برای آستر کفش و لباس مناسب خواهد بود. عمدتاً این نوع چرماز پوست گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست می‌آید.
 • چرم نیمه سنگین: به علت کمیاب و گران قیمت بودن این نوع چرم، از آن در ساخت محصولات لوکس و تزئینی استفاده می‌شود و از پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شتر مرغ به دست می‌آید.
 • چرم سنگین: به علت زیبایی، مقاومت و استحکام بالا، از این چرم برای ساخت زیره و رویه کفش، کیف و غیره بهره گرفته می‌شود و از پوست حیواناتی مانند گاو، گاومیش، گوساله و شتر به دست می‌آید.

چاپ اکوسالونت بر روی چرم:

با توجه به مزایای متعدد چاپ اکوسالونت در زمینه سفارش در متراژ نا محدود، این قابلیت وجود دارد تا هرمقدار سفارش چاپ چرم اجرا گردد. بیشترین این چاپ ها در صنایع تولیدات مصنوعات چرمی نظیر کیف و کفش و…؛ نصب بر روی انواع تخته شاسی، استفاده بر روی بوم؛ نصب روی دیوار به عنوان کاغذ دیواری (پوستر دیواری) و همچنین چرم چاپدار مبل و صندلی درصنعت دکوراسیون داخلی صندلی و… می‌باشد.

تنوع و کاربرد جوهرهای اکوسالونت:

به دلیل تبخیر فوق العاده سریع این جوهرها و نیز نفوذ به عمق سطوح (پلاستیک، پلی اورتان، سنگ و…) تا میزان ۳ میکرون، امکان خشک شدن جوهر بر روی هر سطحی میسر بوده و مانع از حرکت قطره جوهر بر روی سطوح می‌گردد تا تصویری با کیفیت و شفاف تشکیل شود. گفتنی است سطوح چاپ شده با جوهرهای اکوسالونت مقاومت بالایی نسبت به آب، خراش و ساییدگی دارند. لذا می‌توان برای پاک نمودن جوهر از روی سطح، از مواد شیمیایی (حلال مخصوص) استفاده نمود. علاوه بر بی خطر بودن، وجه تمایز اکوسالونت با جوهرهای سالونت کیفیت بالای تصاویر چاپی وماندگاری بالای رنگ در مقابل رنگ پریدگی آفتاب و ساییدگی می‌باشد. می‌توان علت آن را در ریز بودن قطرات جوهر افشان شده (در مقیاس پیکو لیتر) دانست که همین امر موجب گشته است کاربردهای چاپ سالونت صرفاً برای نمایش از فواصل بیش از یک متر (بنر و فلکسی) مناسب باشد. لازم به توضیح است چاپ اکوسالونت قابلیت چاپ ریزترین فونت‌ها را دارد.

 چاپ دیجیتال بر روی چرم:

در فن آوری چاپ دیجیتال، در سال ۲۰۱۲ میلادی تحولاتی رخ داد، از سویی با پیشرفت روز افزون صنعت مد و پوشاک و از سویی دیگر تقاضای تنوع از سوی مردم جامعه باعث گردید این مدیای بادوام و انعطاف پذیر و پرطرفدار به سرعت وارد عرصه چاپ دیجیتال شود. با ورود چرم به عرصه چاپ دیجیتال کارگاه‌هایی با عنوان چاپ دیجیتال چرم نیز شکل گرفت. چاپ بر روی انواع چرم در رنگ‌ها و جنس‌های مختلف با استفاده از دستگاه فلت بد UV انجام پذیر است. گفتنی است جوهر در این چاپ، به طور مستقیم بر روی چرم اعمال می‌شود. با تابش پرتوی UV، پروسه خشک شدن جوهر انجام می‌پذیرد و قطرات جوهر بلافاصله بعد از پاشش قطره‌ای خشک می‌شوند تا از حرکت جوهر جلوگیری به عمل آید. به دلیل ثبات رنگ جوهر، حتی در هنگام چاپ چند لایه، تثبیت رنگ حفظ می‌گردد. با بهره گیری از دستگاه فلت بد 8 رنگ، این امکان فراهم می‌آید تا بدون محدودیت طرح‌های متنوع رنگی به همراه سفید و یا ترنسپرنت با وضوح بالا – تا 1200 نقطه در اینچ بر روی چرم چاپ گردد و با وارنیش شدن توسط این دستگاه می‌توان مقاومت چاپ خود را در برابر خش پذیری بهبود بخشید.

تأثیر چاپ دیجیتال روی چرم بر کسب و کار:

در حال حاضر، چاپ دیجیتال بر روی چرم منجر به ایجاد کسب و کار جدید و بازارهای تخصصی و سفارشی شده است. با انجام سفارشی سازی در صنعت چاپ دیجیتال در بسیاری از کشورها به ویژه ایران کارگاه‌ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگی شکل گرفته که در حال اجرای سفارشات بر روی چرم و تولید اقلامی همچون دستبند، دفترچه یادداشت، لوازم جانبی موبایل و تبلت، کیف، کفش، سررسید و … می‌باشند. افزایش تقاضا برای محصولات سفارشی در بسیاری از برنامه‌های کاربردی به ویژه چرم در صنعت تبلیغات از اهمیت بالایی برخوردار است.

پیشرفت چاپ دیجیتال بر روی چرم در کشورهای اروپایی و آمریکایی:

با توجه به تقاضای بازار در ایالات متحده آمریکا، روز به روز چاپ دیجیتال بر روی چرم پیشرفت نموده و بنا به سخنان «مک گاورن» کارشناس مطالعه بازار، هنوز جا برای پیشرفت مدیای چرم در عرصه چاپ دیجیتال وجود دارد. در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا، صنعت مد و پوشاک به طور کامل نمایانگر مفهوم چاپ دیجیتال است.

تحول چاپ چرم از گذشته تا به امروز:

تحول چاپ چرم از گذشته تا به امروز به این صورت بوده است که این چاپ با استفاده از یک قالب و تصعید رنگ جوهر افشان بر روی چرم انجام می‌شد، اما امروزه فن آوری مقرون به صرفه‌تری با دستگاه چاپ فلت بد برای چاپ بر روی چرم بوجود آمده است.

دستگاه چاپ فلت بد رکورد:

مدت زمان مدیدی است که دستگاه چاپ «فلت بد رکورد» به یک رهبر در صنعت چرم تبدیل شده است. این دستگاه با داشتن به روز ترین فن آوری دنیا قادر به چاپ جوهر سفید و هر رنگ دیگری با استفاده از ترکیب 6 رنگ اصلی می‌باشد. این قابلیت در دستگاه فلت بد باعث شده که بتوان چرم سیاه و سفید را به رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای و … تبدیل نمود. این مزیت به نوبه خود باعث توسعه محصولات جدید و کاهش هزینه‌ها گشته و این امکان را پدید آورده است تا کارگاه‌های چاپ بر روی چرم به چاپ طرح‌های سفارشی با هزینه کم بپردازند.

چاپ لوگو بر روی محصولات چرمی:

بالاترین نرخ بازگشت در بین سرمایه گذاری‌ها، در اختیار سرمایه گذاری بر روی روابط می‌باشد. تهیه و ارائه یک هدیه ارزشمند می‌تواند یک ارتباط خوب را به وجود آورد و یا بهبود بخشد. افراد می‌توانند بر روی هر یک از محصولات چرمی، نام و لوگو شرکت خود را حک نموده و به مشتریان و شرکای تجاری و یا همکاران خود هدیه دهند.

مراحل سفارش تا چاپ لوگو:

 • در ابتدا لازم است در مورد سایز و محل مناسب چاپ بر روی کیف یا هر وسیله دیگر چرمی تصمیم گرفته شود و سپس لوگو و نشان شرکت خود را به صورت سیاه و سفید ارسال گردد. توصیه می‌شود فایل لوگو به صورت وکتور باشد.
 • در مرحله بعد با استفاده از دستگاه CNC یک کلیشه فلزی از لوگو ساخته خواهد شد که این کلیشه تا سالیان سال می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
 • در ادامه کار کلیشه فلزی بر روی دستگاه داغکوب بسته شده و این دستگاه کلیشه را تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد داغ می‌کند و با فشار و حرارت بر روی چرم حک می‌نماید. تا زمانی که چرم سالم باشد چاپ داغی از بین نمی‌رود و برای همیشه بر روی چرم باقی می‌ماند.

 تعیین جای مناسب برای چاپ لوگو:

گفتنی است در هر کجای محصول، می‌توان لوگو را داغکوب کرد اما توصیه می‌گردد اگر از لوگو تبلیغاتی با اندازه بسیار کوچک استفاده شود و در جای مخفی‌تری باشد درصد استفاده از آن بیشتر خواهد بود. بنابراین توصیه می‌شود از چاپ لوگو تبلیغاتی در بیرون کالا و در معرض دید خودداری گردد.

اجرای چاپ سابلیمیشن بر روی چرم:

همچون دیگر کلیشه‌ها، چاپ سابلیمیشن بر روی چرم نیز اجرا می‌گردد. گفتنی است کاغذ مخصوص چاپ سابلیمیشن باید ترانسفر باشد یعنی یک طرف آن روشن (سمتی که باید به منظور چاپ استفاده گردد) و سمت دیگر آن تیره باشد. برای اجرای چاپ سابلیمیشن بر روی چرم به پرینتر سالم، نوع کاغذ سابلیمیشن، جوهر سابلیمیشن و تبحر مسئول چاپ نیاز است. از آنجایی که ماده اولیه، چرم طبیعی است، امکان چاپ با کیفیت و با رنگ زیباتری مهیاست و طرح حک شده بعد از چاپ پاک نخواهد شد و قابل شست و شو می‌باشد.

برش و حکاکی لیزری بر روی چرم:

از جمله تحولات بزرگ در صنعت چرم، برش و حکاکی چرم‌های طبیعی (چرم گاو، چرم میش، چرم بز و…) و چرم‌های مصنوعی (فوم) می‌باشد.

 مزایای برش و حکاکی چرم و فوم با استفاده از لیزر:

 • داشتن دقت و ظرافت فوق العاده در حکاکی و برش.
 • قابلیت ایجاد برش و حکاکی طرح‌های پیچیده.
 • قابلیت تبدیل شدن سریع ایده به طرح و طرح به محصول.
 • داشتن دور ریز خیلی کمتر در مقایسه با سایر روش‌ها.
 • قابلیت اجرای برش با کیفیت‌تر و حکاکی لیزری در مقایسه با سایر روش‌ها.

قابلیت اجرای برش و حکاکی لیزری بر روی تولیدات چرمی نظیر:

 • انواع کفش‌های مردانه، زنانه، صندل، دمپایی، کفی و … .
 • انواع دستبندهای چرمی.
 • حکاکی آرم و نوشته بر روی هدایای چرمی، حکاکی بر روی انواع سررسید.
 • انواع کیف‌های زنانه، مردانه، جیبی و… .
 • انواع کمربند (برش و حکاکی).
 • انواع کیف تبلت چرمی.
 • انواع روکش صندلی خودرو.

۰ نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آتلیه بارداری آتلیه بارداري اجاره آپارتمان مبله