چاپ CD , چاپ سی دی,چاپ دی وی دی, چاپ و رایت و تکثیر,قفل گذاری سی دی ,چاپ کارت ویزیت فوری

اهمیت استفاده از فونت مناسب در طراحی و چاپ

اهمیت استفاده از فونت مناسب

اهمیت استفاده از فونت مناسب: گاهی اوقات یک ایده آنقدر بزرگ و جذاب است که ارائه بد آن موجب از دست رفتن بزرگی آن نمی شود.اما برای ایده های دیگر، عدم استفاده از تصاویر مناسب، گرامر ضعیف یا یک فونت بد می تواند در یک چشم به هم زدن تمام مخاطبان شما را از دست بدهد.

در حوزه تاریخ بشر، چیزهای کوچک واقعا فرهنگ ما را بیشتر از اختراع کلمه تغییر داده اند. و از آن به بعد ما تلاش کرده ایم تا معنای و احساسات واقعی خود را به کلمات و نوشته های خود تزریق کنیم. کسب و کار ما، معیشت ما است. کسب و کار ما فراهم کننده مهم ترین چیزهایی است که ما به عنوان انسان نیاز داریم: غذا خوردن، مکانی برای استراحت و وسیله ای برای برقراری ارتباط و همکاری با دنیای بیرون.

بنابراین وقتی که مکان نما را به صفحه وب می برید یا چیزی را روی کاغذ چاپ می کنید، هر انتخابی که می کنیم بر روی انتقال پیام ما تاثیر بسزایی دارد. حین صحبت، بسیاری از این تصمیمات را به صورت کاملا ناخود آگاه می گیریم، بدون اینکه از آن ها آگاهی داشته باشیم. نحوه حرکت دادن دست هایمان، نحوه چرخش سر برای برقراری تماس چشمی با مخاطب، درخشش و جرقه ظاهر شده در چشمانمان وقتی به یک موضوع هیجان انگیز بر می خوریم و … چگونه می توان این موارد را به یک متن نوشته شده انتقال داد؟

بخشی از این راز، در انتخاب فونت نهفته است.

قدرت فونت

تحقیقات به ما می گوید که فونت ها می توانند به طرز چشمگیری باعث تغییر واکنش خوانندگان به نوشته های شما شود. مطالعه ی سال 2012 نیویورک تایمز توسط Errol Morris نشان داد که استفاده از فونت Baskerville از میان 5 فونت دیگر، منجر به افزایش 1.5٪ تعداد خوانندگانی بود که یک گزارش علمی اشتباه را باور کردند. در زبان فارسی، فونت هایی مثل ایران سنس و یکان همچین قابلیت هایی دارند.

دانلود فونت ایران سنس

اهمیت استفاده از فونت مناسب

 

رنگ ها را با دقت انتخاب کنید

کنتراست یک عنصر مهم در چاپ و وب است. رنگ پررنگ (بولد) می تواند توجه را به یک خط متن جلب کند، اما مراقب تصاویر پس زمینه و رنگ زمینه نیز باشید. همچنین لازم به ذکر است که 8 تا 15 درصد از مردم کور رنگی هستند و قادر به تمیز کردن برخی از رنگ ها در کنار یکدیگر نیستند.

پس چرا فونت ها مهم هستند؟

همه انتخاب های شما هنگام ایجاد یک نام تجاری اهمیت دارند و انتخاب فونت به شما امکان می دهد خواننده را به داستان خود وارد کنید، بدون استفاده از یک کلمه. اگر برای ایجاد بهترین ظاهر برای ارائه برند خود نیاز به کمک دارید، پرینت ایکس می تواند شما را در این زمینه یاری کند.

یک نظر

  1. م.ی نوامبر 21, 2018 پاسخ

    ممنون از مطالب خوبتون. از بین فونت های رایگان کدوم فونت رو پیشنهاد می کنید ؟

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آتلیه بارداری آتلیه بارداري اجاره آپارتمان مبله