چاپ CD , چاپ سی دی,چاپ دی وی دی, چاپ و رایت و تکثیر,قفل گذاری سی دی ,چاپ کارت ویزیت فوری

آیا لوگوی خودت را باید خودت طراحی کنی؟

aseprints_logo_design84

تو یک طراحی، بنابراین هرچیزی که طراحی می کنی_نه فقط چیزهایی که در نمونه کارت قرار دارند_ نمونه ای از کارت هستند. وقتی مشتریان به سایت یا نمونه کارهایت مراجعه می کنند احتمالا حدس می زنند که لوگوی کارت را هم با دستان خلاق خودت طراحی کرده ای. پس چرا نباید لوگویت را خودت طراحی کنی؟

وقتی طراحی لوگوی خودت، دردسرساز می شود

همه چیزهایی که در بالا گفتم درست است. مگر اینکه یکی از آن طراح هایی باشی( که البته تنها نیستی!) که هیچ وقت نمیتوانی طراحی لوگو، یا سایتت، یا هر عنصر دیگری که به کسب و کار خودت مربوط می شود را به اتمام برسانی. نه به این خاطر که تنبلی می کنی و از زیر کار در میروی… نه.. در حقیقت مشکل اینجاست که همیشه میخواهی روی آن کار کنی، وقت بگذاری، مدام ویرایشش کنی، چون از نظر خودت به حد کمال نرسیده و عیب و ایرادهایش تمامی ندارد و هیچ وقت از طرح نهاییت راضی نمی شوی.

و این واقعیت که در وب دستت برای هر گونه تغییری باز است (بر خلاف پرینت) و می توانی همیشه عناصر تبلیغاتی خودت را بروزرسانی کنی، باعث می شود نتوانی مرحله آخر طراحی لوگوات را انجام دهی و خروجی بگیری.

دقت کرده ای که همیشه طراحی برای دیگران راحت تر از طراحی برای خودت است؟ این یکی از بارزترین پارادوکس های یک طراح بودن است. به هر دلیل مرموز و اسرارآمیزی، کاری که انجام آن برای مشتریانت خیلی راحت است برای خودت غیرممکن به نظر می رسد. حالا با این حقیقت تلخ چه باید کرد؟

بهترین راه حل برای پایان دادن به فرایند طراحی لوگویت چیست؟

  • فقط تمامش کن، حتی اگر کامل و بهترین نباشد. و فکر کن یک پروژه در حال پیشرفت است (و بعدا دستت برای تغیر باز است).
  • به یک طراح دیگر بسپار تا برایت انجام دهد.(شاید فکر کنی این تقلب و خیانت به مشتری است…ولی نه نیست. مخصوصا اگر با این کار پروسه طراحی لوگوات به سلامتی تمام شود! چرا که طراحی لوگو به وسیله یک فرد دیگر خیلی بهتر است از ناقص ماندن و طراحی نشدن آن)
  • با یک طراح دیگر تبادل و معامله کن. فکر می کنم این بهترین گزینه است. یک دوست یا همکار که کارش را می پسندی و اون هم در موقعیت تو قرار دارد (و نمیتواند لوگویش را طراحی کند) انتخاب کن و لوگوی همدیگر را طراحی کنید.

مطالعه بیشتر: راهنمای انتخاب رنگ در طراحی کارت ویزیت

انتخاب شما هر چه که باشد، پیشنهاد می کنم آن را انجام بدهی و بعد لوگویت را منتشر کنی و در معرض دید قرار بدهی حتی اگر هنوز تمام نشده و به فرم نهایی خود نرسیده است. و بعد ببین چه آسایش خاطری برایت به ارمغان می آورد!

 

۰ نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آتلیه بارداری آتلیه بارداري اجاره آپارتمان مبله